Звіт про проведену роботу

Київської міської організації Союзу юристів України

за 2018 рік

 

 1. Організаційні заходи

(засідання, збори, вручення посвідчень, внески,  робота в осередках)

 • Проведено три засідання Виконкому КМО СЮУ
  (30 січня, 5 вересня, 8 жовтня).
 • 19 січня засідання робочої групи з розробки Всеукраїнської програми вивчення прав людини. Закінчення фінальної стадії програми для загальноосвітньої школи України. (офіс УГСПЛ). Приймає участь

В. Ковальський, голова робочої групи.

 • 19 лютого засідання робочої групи з розробки Всеукраїнської програми вивчення прав людини. Закінчення програми для загальноосвітньої школи України в частині протидії булінгу. (офіс УГСПЛ). Приймає участь В. Ковальський, голова робочої групи.
 • 20 лютого «Круглий стіл «Антикорупційне законодавство України: проблеми забезпечення ефективності» (офіс Інституту законодавства ВРУ), В. Ковальський.
 • 25 лютого Київська міська Олімпіада з правознавства серед учнів шкіл. Університет імені Б. Грінченка. Голова Журі: В. Ковальський.
 • 3 березня засідання робочої групи з обговорення плану заходів до Всеукраїнської програми з вивчення прав людини, (офіс МОН),

В. Ковальський.

 • 5 березня засідання робочої групи з розробки Всеукраїнської програми з вивчення прав людини. Питання забезпечення соціальних прав, свободи підприємництва, підвищення рівня обізнаності в сфері прав людини. Приймає участь керівник робочої групи, (офіс Мін’юсту) В. Ковальський.
 • 24 березня. Круглий стіл з презентації Всеукраїнської програми з вивчення прав людини. (офіс Мін’юсту), В. Ковальський.
 • 21 травня. Участь в конференції «Система освіти в сфері прав людини в Україні». (офіс МОН), В. Ковальський.
 • 24 травня. Нагородження учасників і переможців фінального змагання Всеукраїнського турніру з вивчення прав людини. (Інститут менеджменту і освіти, вул. Січових Стрільців, 52 А),

В. Ковальський.

 • 5 липня. Круглий стіл у ВРУ. Перспективи та тенденції вищої юридичної освіти, В. Ковальський.
 • 13 серпня. Збори керівників районних осередків КМО СЮУ,

В. Ковальський.

 • 8 жовтня. Розширене засідання Виконкому КМО СЮУ та урочисте святкування Дня юриста в приміщенні Вченої ради Юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.
 • 10 жовтня. Пройшло обговорення проведення конкурсу на честь Дня юриста публікації кращих студентських та аспірантських робіт щодо реалізації прав людини. Актуальними темами в цій царині є ті, що стосуються сфери боротьби з корупцією, безпечного довкілля, покращення умов підприємництва, соціальних стандартів тощо. Положення про конкурс включає наступні теми з питань захисту прав людини:

1) Корупція і права людини.

2) Корупція і безпечне довкілля.

3) Корупція і земельний ринок.

4) Корупція і соціальні стандарти забезпечення.

5) Корупція і державна служба.

6) Корупція і фінансовий контроль електронного декларування.

7) Корупція і підприємництво.

8) Корупція і національна безпека.

9) Корупція і судова реформа.

Результати оприлюднені в газеті «Юридичний вісник України» на

Міжнародний день боротьби з корупцією 9 грудня. Прийнято рішення: кожний е-примірник газети доставляється членам КМО СЮУ

 • 6 листопада. Зустріч з командами та керівниками учнівських команд міста Києва на 16 Всеукраїнському турнірі в м. Вінниця. Український гуманітарний ліцей, В. Ковальський.
 • 16 листопада. Участь в круглому столі «Сучасні концепції доказів і доказування у юридичному процесі України», В. Ковальський, (КРЦ НАПРНУ, Пилипа Орлика, 3).

1.17  Проведено заходи зі створення осередків в юридичних навчальних та наукових закладах:
1) Науково-дослідному інституті приватного права та підприємництва НАПРНУ імені Бурчака;
2) Науково-дослідному інституті Інтелектуальної власності НАПРНУ;
3) Київському національному економічному університеті імені Гетьмана;
4) Національній академії внутрішніх справ;

5) Університеті «Крок»;

1.18.        22 листопада. Всеукраїнська конференція молодих учених і студентів «Аеро-2018. Повітряне і космічне право», Навчально-науковий Юридичний інститут Національного авіаційного університету, В. Ковальський

1.19.       6 грудня. Міжнародна конференція «Агресія Росії проти України.Проблеми. Виклики. Рішення, «Український дім», В. Ковальський.

1.20.       7 грудня. Участь у Міжнародній науково-практичній конференції за темою «Реалізація державної антикорупційної політики в міжнародному вимірі», присвячена Міжнародному дню боротьби з корупцією. Національна академія внутрішніх справ. Відбулась презентація науково-практичного коментарю Закону України «Про запобігання корупції», В. Ковальський.

1.21.      Зібрано вступних внесків на загальну суму: 21000 грн.; отримано фінансової допомоги від ТОВ «Юрінком Інтер» на суму 49000 грн.

1.22.        Прийнято до лав КМО СЮУ нових членів організації.

 1. Соціально-комунікативні заходи
  • Продовжується наповнення сайту КМО СЮУ новинами, проведеними заходами, соціальною рекламою, корисною інформацією за адресою : http://lawyersunion.kiev.ua/
 2. Правовиховна та освітня діяльність

3.1. Підтримано участь учнів шкіл у Всеукраїнській олімпіаді з правознавства (відповідно до наказу МОН України більше ніж 300 учнів приймало участь в районних, Київській міській та Всеукраїнській Олімпіаді в м. Херсон). 16 учасників та переможців нагороджено грамотою КМО СЮУ.

3.2.   Проведено роботи з відкриття в Академії адвокатури України Клубу правничої просвіти. Студенти вчилися працювати з юридичними контентами.

3.3.  Підтримано участь студентів у Всеукраїнській олімпіаді з права (відповідно до наказу МОН України більше ніж 500 студентів із 14 юридичних ВНЗ приймало участь у Київській міській та Всеукраїнській Олімпіаді в м. Запоріжжя). 32 переможця нагороджено грамотою КМО СЮУ.

3.4. Підтримано і відзначено учасників ВНЗ міста Києва серед Всеукраїнської асоціації Юридичних клінік у місті Чернівці. Зокрема, нагороджені студенти НУБІПУ, НАВСУ, НАУ, КНУ імені Т. Шевченка. Передано до обговорення зміни до Типового статуту юридичної клініки.

 1. Видавнича діяльність

4.1.  Підготовлено до випуску Науково-практичний коментар ЗУ «Про запобігання корупції».

4.2.  Підготовлено до випуску разом з Національною школою суддів України «Захист правосуддя. Законодавство. Коментар. Судова практика».

4.3.    Підготовлено до випуску разом Міністерством юстиції України книгу «Виконання кримінальних покарань та пробації. Законодавство. Роз’яснення. Зразки документів».

 1. Господарсько-адміністративні заходи

5.1.   Розроблено новий дизайн членських посвідчень та почесних грамот КМО СЮУ та вручено -40 переможцям олімпіад і конкурсів.

5.2. 14 червня громадська організація КМО СЮУ отримала Рішення про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Прийнята на посаду головного бухгалтера Корж Надія Миколаївна (тимчасово) на оплатній основі наказ № 4 від 20 липня 2018 року.

 

 

Голова КМО СЮУ                                                               В. С. Ковальський