Заява від Київської міської організації СЮУ до керівників столичної влади

20 грудня Шостий апеляційний адміністративний суд залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду м. Києва у справі № 826/8441/17, яким скасовано розпорядження Київської міської державної адміністрації від 6 червня 2017 року № 668 про підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій. Окружний адмінсуд Києва скасував розпорядження № 668, оскільки КМДА затвердила тарифи і структуру тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються підприємствами, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Києва, без перевірки їх економічної обґрунтованості. Як зазначається в рішенні: крім того, відсутня визначена Порядком формування тарифів певна документація. Тобто, тарифи були підвищені без дотримання вимог статей 30, 31 Закону “Про житлово-комунальні послуги”. Також суд зазначив, що наявність різниці в тарифах між особами, які сплачують послуги до 20 числа місяця, і після нього, порушує принцип рівноправності, покладеного в основу Загальної декларації прав людини, і не відповідає принципу заборони дискримінації, визначеної Конвенцією з прав людини та основоположних свобод. Це вже не перша справа щодо тарифів та різних нарахувань з оплати комунальних послуг, послуг з газопостачання, електропостачання та тепла.

Влада Києва практично кожен рік ставить питання про збільшення різноманітних тарифів, виходячи ніби з того, що загалом київська громада заборгувала постачальникам комунальних послуг, тепло і -електро постачання суму коштів, яка дорівнює декільком десятків мільярдів гривень.

У поточному році було змінено порядок нарахування оплати за оренду комунального майна, що також призвело до збільшення нарахувань за оренду.

Таким чином столиця перетворилася на поле гонитви за збільшення фінансових потоків щодо міської казни. І коштів постійно не вистачає. Це було при всіх обсягах бюджету, при всіх командах, що приходили до влади в столиці.

Прийшов час покласти цьому край і прийняти за стратегічну мету не збільшення, а стабілізацію різноманітних нарахувань за ті чи інші види послуг, які надаються киянам і закладам освіти, науки, культури, що потерпають від якості цих послуг. Тим більше, що збільшення тарифів стратегічно впливає на перспективи економічного й гуманітарного розвитку столиці. Адже, наприклад, збільшення тарифів для закладів освіти призводить до збільшення плати за навчання, що є додатковим фактором для виїзду молоді за кордон.

Київська міська організація Союзу юристів України закликає керівників столичної влади обговорити питання про припинення  будь-яких спроб збільшити тарифи або змінювати у бік збільшення будь-які нарахування, адже в умовах дефіциту ресурсів це призводить лише до збіднення населення, вимивання обігових коштів підприємств, установ організацій. В протилежному випадку будуть нові суди, нові протести і нові заклики до невиконання протиправних вимог щодо збільшення тарифів та нарахувань.

Голова КМО СЮУ

В. С. Ковальський

  • +38 044 272 32 24
  • info@lawyersunion.kiev.ua
  • Київ, Україна