Шановні колеги!

У День юриста – 8 жовтня, кожен юрист має чесно сказати про себе в сенсі вибору своєї професії. Щодо мене, то свій вибір стосовно обрання професії я зробив ще в далекому 1972 році. І не шкодую. Я – юрист і намагаюся бути вірним своєму вибору професії,  тобто бути справедливим, чесним, самокритичним. Бо саме на такі людські якості сьогодні виникає новий сильний попит. І кожен з нас свій вибір професії юриста мотивував саме з такими людськими рисами. Вони дуже притаманні українським громадянам, в тій чи інший мірі.

Київська міська організація Союзу юристів України – це невеличкий підрозділ, що діє у складі великої Всеукраїнської організації. І в своїй діяльності ми керуємося не лише вимогами законодавства, статутом, а й відчуттям справедливості, правової свідомості, правничої культури.

Основні напрями діяльності КМО СЮУ полягають, в першу чергу, у реалізації місії юриста в правовій обізнаності, захисті прав людини та правового просвітництва.   І в цьому напрямку, починаючи з минулого року нами зроблено чимало добрих справ. Це участь в Олімпіадах з правознавства серед студентів закладів освіти та учнів шкіл. Це підтримка та випуск видань для адвокатів та юрисконсультів з системи безоплатної правової допомоги та консультантів юридичних клінік. Декілька днів тому з колегами ми брали участь у з’їзді Асоціації юридичних клінік України, що відбувся в Білоцерківському національному аграрному Університеті і підтримали цю організацію у її становленні. Спільне видання з АЮКУ «Невідкладна правнича допомога Юридичний порадник» є матеріальним свідченням того, що КМО СЮУ є разом з молодими юристами. Загалом  над книгою «Невідкладна правнича допомога Юридичний порадник” колеги з КМО працювали більше ніж півроку. У ній, у доступній, популярній формі висвітлено широке коло юридичних питань, знання яких є необхідним для реалізації прав людини. Зокрема, в шлюбно-сімейних, трудових, земельних відносинах, під час намагань відшкодувати матеріальну чи моральну шкоду, у спадкуванні, а також у цивільних справах при зверненні до суду, виконанні судових рішень тощо.  Ми вважаємо, що видання може стати в пригоді широкому колу читачів, особливо студентам юридичних вищих навчальних закладів, працівникам соціальних служб сім’ї та молоді, а також консультантам юридичних клінік, консультантам з безоплатної правової допомоги.

КМО СЮУ намагатиметься об’єднати юридичні клініки в місті Києві, координувати ї роботу і допомагати в захисті прав містян. До нас звернулися

Міська рада профспілок, Київська асоціація жінок, з питаннями про проведення консультацій з юридичних питань. Все, що від нас залежить, ми будемо робити відповідно до статутних завдань.

КМО СЮУ буде намагатися знайти відповіді на гострі питання сьогодення, що виникли в природній спосіб суспільного руху. Йдеться про юридичні реформи в сфері освіти, формування цивілізованого ринку землі, реформи правоохоронних, правозахисних органів. В кожній з цих інституцій працюють члени КМО СЮУ, що допомагають Виконкому, редакції газети Юридичний вісник України у пошуку цих відповідей, адекватного, критичного розуміння.

КМО СЮУ найближчим часом організує проведення круглого столу тут, на Юридичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка з теми «Ринок землі в Україні: виклики та шляхи юридичного вирішення проблем».

Виконком КМО СЮУ буде укладати меморандуми з київськими організаціями про засади комунікації та співпраці у захисті прав містян. І першою організацією, яка є поруч з нами – це Національний Рух України. Сьогодні Руху виповнилося 30 років, але ми всі пам’ятаємо про його роль у становленні Української держави і Конституції.

Ми закликаємо всі інститути громадянського суспільства, державні органи поважати Основний Закон держави і не намагатися у будь -який спосіб змінити його під впливом тимчасових емоцій та намагань. Стабільність законодавства та Конституції держави мають бути критерієм чесної і справедливої влади, що діє в інтересах суспільного договору і не руйнує межі правового простору.