19 січня 2018 року в Офісі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відбулося урочисте нагородження переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності», а також Всеукраїнського конкурсу навчально-методичних розробок з прав людини.
Участь у конкурсі есе взяли учні 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, спеціалізованих шкіл, гімназій, ліцеїв, професійно-технічних училищ та студенти коледжів. Участь у конкурсі методичних розробок взяли педагогічні працівники, творчі колективи навчальних закладів, наукові установи, громадські організації незалежно від фахової освіти, педагогічного стажу та віку.
Конкурси проводяться з метою сприяння в реалізації Національної стратегії з прав людини та Всесвітньої програми освіти в сфері з прав людини з метою поширення інформації про права людини, розвитку зацікавленості щодо актуальних питань в сфері прав людини, виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді та педагогів, зацікавлених у правозахисній діяльності, сприяння підвищенню їх компетенцій, стимулювання до прояву активної життєвої позиції, формування в українському суспільстві поваги до гідності людини.
Також запрошені представники Міністерства освіти і науки України, Amnesty International в Україні, Союзу юристів України та інші.
https://humanrights.org.ua/material/u_kijevi_nagorodili_uchniv_za_najkrashhi_jese_pro_prava_ljiudini